Logo person
07/02/2020
Icon Location of activity
České Budějovice
Czechia
Logo person
26
total
participants
Causes covered by this activity
Objective / Goal of the activity

Umožnit zahraničním studentům představit svou kulturu, poznat místní systém školství, předat své zkušenosti a prezentovat své zážitky z Erasmus mobility. Informovat studenty o možnostech mobilit. Motivovat studenty Gymnázia ke studiu v zahraničí/účasti na mobilitách.

Description

1x hodina Německého jazyka
1x hodina Anglického jazyka

Střední škola Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích. Setkání s žáky ve věku mezi 15 - 18.

Krátké představení ESN (3 minuty), následná prezentace německých studentek - kultura, zvyky, historie, zajímavé a slavné osobnosti, vynálezy a aktivita (Růžové brýle aneb příběh o jiném pohledu na svět).

S ředitelem školy jsme měli domluvený oběd v místní jídelně jako odměnu pro studenty za účast.

V průběhu tohoto Erasmus in schools byly přítomni členové boardu ESN USB Budweis (President Lukáš Vrba; Vice-president Jan Štěpánek; Comunication manager Tereza Markytánová), kteří 2 zahraničním studentkám z Německa pomáhali s programem a reprezentovali organizaci ESN. Do přípravy tohoto programu se zapojila i ESB USB Budweis LR Kateřina Říhová.

Studentkám byly po proběhnutí programu dány dárkové tašky s propagačními materiály od National Agency (Dům zahraniční spolupráce) a certifikáty Erasmus in schools.

Result of the activity

Německé studentky předaly své znalosti a zkušenosti mladším studentům. Ukázaly žákům, že je potřeba zlepšovat se v cizím jazyku. Motivovaly je k účasti na mobilitách. Ukázaly Německo takové, jak jej studenti nemohou při svých cestách poznat.

This activity was organised by: