Logo person
25/01/2020
30/01/2020
Icon Location of activity
Strážný
Czechia
Logo person
16
total
participants
Causes covered by this activity
Objective / Goal of the activity

Naučit zahraniční studenty základům lyžování / snowboardingu.

Zorganizovat relaxačně-sportovní setkání.

Vytvořit podmínky k vzájemnému poznání zahraničních studentů mezi sebou a s českými studenty/ESN členy.

Description

Organizaci za ESN USB Budweis měli na starosti Michal Černý (Event coordinator), Tereza Kastnerová (Culture coordinator) a Jan Štěpánek (Vice-Prezident).

Přihlašování na akci začalo v prosinci, termín deadlinu se neustále posouval - nedařilo se, bohužel, naplnit minimální kapacitu k odjezdu (původně se jednalo o limit 18 lidí minimálně, toto číslo nakonec bylo sníženo na 14 osob). Maximální kapacita byla od začátku stanovena na 26 osob, později snížena na 20 osob. Konečný deadline byl stanoven na 14.01.2020.

Termín již od začátku nebyl bohužel nejvhodnější - ubytovací zařízení v jiné termíny nebyly k dispozici (PŘÍŠTĚ - termín této akce domlouvat mnohem více předem, nejlépe již např. v letních měsících a volit pobyt na méně dní (na 3 dny, více je příliš organizačně náročné)).

Cena setkání: 2900 CZK (pro osobu s vybavením) / 3900 CZK (pro osobu bez vybavení).

Storno podmínky: najít místo sebe osobu, která bude ochotna jet, jinak propadá 100 % částka.

Průběh:

První den - jelo se auty; 4 osoby musely jet vlakem. Večeře byla společná - studený bufet, sami jsme si jej připravovali. Seznamovací hry (Jméno + přídavné jméno začínající na první písmeno jména) a Randíčka (pravidla jsou popsána v Erasmus in schools ESN USB Budweis). Promítání typického českého večerníčku "Krteček" na dobrou noc.

Druhý den - snídaně společná formou bufetu, připravili jsme si sami. Po snídani proběhla informační schůzka, kde byla vybrána jídla z předem domluvené restaurace "U Potůčku" ve Volarech (dováželi jsme si každý večer polévku a hlavní jídlo, které bylo k večeři). V 10:00 byl stanoven odchod na výlet. Výlet byl volen po turistické trase v okruhu Strážné - hrad Kunžvart - Nad Polkou - U elektrárny - lesní cestou nad oborou a mokřady - návrat do Strážného. Vzdálenost okruhu - 15,5 km (v čase cca. 5 hodin, s přestávkami). Odpoledne po výletu bylo ve stylu volné zábavy. Večer proběhlo promítání teoretických videí o lyžování a snowboardingu, poté promítání českého filmu "Jak dostat tatínka do polepšovny" s anglickými titulky na dobrou noc.

Třetí den - společná snídaně formou teplého/studeného bufetu. Půjčení lyží a vybavení. Odjezd do rakouského Mitterdorfu (v českém Strážném nebyly dostatečné sněhové podmínky k provozu vleků). Základy lyžování s jednou ze zúčastněných českých studentek. Pokročilí lyžovali s ostatními českými studenty. Návrat skupiny kolem 16:00. Malý oběd (polévka). Volná zábava. Teplá večeře dovezená z restaurace ve Volarech. Večer společenské aktivity - soutěže v týmech (logické hádanky, soutěž v držení balancu, music-kvíz), poté volná zábava (party - tanec, zpěv, deskové hry...)

Čtvrtý den - Lyžování opět v rakouském Mitterdorfu. Náhlé zhoršení povětrnostních podmínek znamenalo uzavření sjezdovek. Předčasný odjezd zpět na ubytování. Volná zábava. Odjezd do plaveckého bazénu ve Volarech - saunování, pára, plavání. Společná večeře jídel z restaurace. Večer board games.

Pátý den - Lyžování. Po návratu polévka. Volná zábava. Večeře jídla z restaurace. Karaoke night. Konečná reflexe. Projekt "My first shock in Czech Republic" - sběr a analýza zážitků / názorů zahraničních studentů na téma prvního setkání s českou kulturou a šok, který pro ně toto setkání znamenalo (kvůli přípravě workshopu "Culture shock" v průběhu Orientation weeku LS 2019/2020).

Šestý den - balení, úklid. Rozdání památečních diplomů za účast. Odjezd auty.

 

PRO POUČENÍ:

  1. Volit jiný termín (ne během závěru zkouškového období)
  2. Pobyt neorganizovat na více než na 3 dny (více dní znamená složitější organizaci i menší počet zúčastněných z důvodu ceny/času)
  3. Zvolit jiné místo (větší kopec - více možností pro lyžování pro všechny skupiny lyžařů od začátečníků po pokročilé)
  4. Rezervaci ubytování udělat co nejdříve (nejlépe již v letních měsících)
Result of the activity

Naučili jsme zahraniční studenty základům lyžování / snowboardingu.

Studenti měli možnost sportovně se vyžít, odpočinout si po/před zkouškami.

Čeští studenti / ESN členové / zahraniční studenti měli možnost se mezi sebou opravdu poznat, vytvořila se nová přátelství a všichni si z akce odvážejí spoustu vzpomínek a zážitků.

Celkový pocit z pobytu - spokojenost na straně zúčastněných českých i zahraničních studentů. Únava organizátorů. Máme spoustu podnětů na zlepšení do budoucna. Akci bychom rádi zopakovali i v příštím roce.

This activity was organised by: